Velké jezero Taupo, Huka Falls, plavba k Maori Rock Carvings a výšlap na Mt. Tauhara


     Po dvou měsících trhání jahod věšíme práci na hřebík a vyrážíme cestovat. Tjadááááá. Naší první zastávkou je největší novozélandské jezero – Taupo, ležící uprostřed severního ostrova. Zdržujem se tu celé čtyři dny. Hned první den míříme k největšímu místnímu lákadlu, k vodopádům, které jsou údajně nejnavštěvovanější přírodní atrakcí Nového Zélandu.

Huka Falls

     Nádherná řeka Waikato tu protéká korytem a voda pak padá z výšky 9 metrů. Každou vteřinu vodopádem proteče kolem 300 000 litrů vody! Chvíli stojíme na mostě a pozorujeme odvážné kajakáře, jak zdolávají divoké peřeje. Na vodu, která padá do zpěněného jezírka, bysme mohli koukat celé hodiny. Je škoda všech těch lidí okolo…

Maori Rock Carvings

Deseti metrovou rytinu ve skále, která má chránit jezero Taupo před vulkanickou činností, jsme si nemohli nechat ujít. Denně k ní míří stovky lodí a jachet. My si předvečer té naší plavby zarezervovali online dvě místa a na druhý den ráno vyrazili.. Loďka je poloprázdná. Plujeme asi půl hodiny než se dostáváme na místo. Cestou se nám otevírají nádherné výhledy na pobřeží. Jen ty zasněžené kopečky za jezerem, se před námi pořád schovávají v mracích.

Cena plavby s Ernest Kemp $ 40/os.  (2 hodiny)

Mount Tauhara

Hora Tauhara leží pouhých pár kilometrů od města. Cestou nahoru je spousta překážek. Popadané stromy, vymletá koryta od vody, spousta kamenů, kořenů. Výstup nám dává pořádně zabrat. Sluníčko na nás naštěstí přes hustou džungli kolem nemůže, ale i tak se pořádně potíme a funíme. Přece jen teplota sahá skoro ke třiceti stupňům. Odměnou za to všechno je pak ale nádherný výhled na město, celé jezero i zasněžené hory v dálce.

Jeden den se taky jen tak povalujeme na pláži u vody. Sluníme se, potápíme, odpočíváme a sbíráme síly do příštích dnů. Budou se nám hodit.  Chystáme se totiž zdolat Mordor!!! A právě o tom bude další článek.


41 komentářů

Pingback: ICQ Chat
Pingback: lin m88
Pingback: economics tuition
Pingback: senior pictures
Pingback: economics tuition
Pingback: password
Pingback: Grafische computer
Pingback: what is mca
Pingback: 18650 uk
Pingback: hoverboard
Pingback: phim sex
Pingback: accident lawyers
Pingback: website
Pingback: website
Pingback: custom pins
Pingback: 우리카지노
Pingback: Bespoke Web Design
Pingback: Micro materials

Komentáře jsou uzavřeny.