Roys Peak 1578 m.n.m.


Wanaka, Jižní ostrov | NOVÝ ZÉLAND

16 km oběma směry
4-6 hodin
převýšení 1100 m

 Ahoj!
Dnes Vás vezmem na jeden z oblíbených treků, který vynechá jen málokterý cestovatel. Na strmý výstup k vrcholu Mt. Roy v nadmořské výšce 1578 m.n.m, vyráží mnozí už za tmy, aby si vychutnali východ slunce nad špičatými, zasněženými vrcholky hor a nad jezerem Wanaka. Nabízí opravdu dechberoucí panorámata a každý bolestivý krok nahoru za tu podívanou rozhodně stojí.
Nás na vstávání ve tři hodiny ráno kvůli východu slunce zrovna dvakrát neužije,  přesto dole na parkovišti stojíme lehce po osmé mezi prvními. Vážeme pohorky, mažeme se opalovacím krémem a vyrážíme. Počasí nám jen přeje. Doufáme, že obloha bez mráčku vydrží po celý den.
Cesta klikatě a prudce stoupá od samého počátku. Celou dobu je vidět cíl cesty, což je občas horší než lepší. Po necelých třech hodinách, osmi kilometrech a 1100 výškových metrech stojíme pyšně na samém vrcholu a kocháme se tím překrásným výhledem.
No jen se podívejte sami

 
Cesta dolů je podstatně rychlejší. Za odměnu si jedeme koupit pár vychlazenejch piv a maso na gril.
Zbytek dne pak odpočíváme, grilujeme a vymýšlíme, kam vyrazíme dál. Tady se nám líbí. Peníze sice ještě máme, přesto přemýšlíme, že se v okolí poohlídnem po práci.

Druhý den vyrážíme do nedalekého Cromwellu. Do oblasti vína, sadů a farem. Obcházíme vinice, koštujeme víno, povídáme s místními.. Nakonec se přes internet registujeme u Seasonal Solutions www.ssco.co.nz, organizace, která nabízí sezónní práce nejen na vinicích v okolí. Pět minut na to nám volá paní s nabídkou práce na vinici. Zas máme obrovské štěstí.  Zrovna začíná období sklizně (začátek dubna) a na sběr hroznů se hodí každá ruka. Začínáme za čtyři dny. Do té doby podniknem ještě jeden parádní výlet do Fiordlandu. Tak zase příště. Od osmého divu světa – Milford Sound! Mějte se krásně. D&R