Story o našem nešťastném příjezdu na Faerské ostrovy


Příjezd a první dny na Faerských ostrovech neproběhly zrovna podle našich představ..

     Někde v Dánsku na dálnici nám poprvý problika na palubovce kontrolka baterky. Zrovna jsme popojížděli v koloně, tak jsme tomu nevěnovali kdovíjakou pozornost..
Než jsme dojeli do přístavu, problikla ještě párkrát. Asi blbej kontakt, mysleli jsme si.

     Nastartovali jsme na trajektu, vyjeli ven a kontrolka začala svítit. A už nezhasla. 20km od přístavu a hlavního města se postupně přidaly kompletně všechny kontrolky a ručičky otáček a rychlosti zešílely.. Auto začalo tak divně cukat.. Zastavili jsme u krajnice, vypli motor a už nenastartovali.. Vedle stáli dělníci, pomohli nám přes kabely nastartovat, což nám stačilo asi na 2 kilometry zpátky do města.
Atak jsme stáli u silnice a přemejšleli co dál. Nejbližší servis 18km daleko, data v mobilu žádný a volání superdrahý.

     Číslo na servis, ani žádnou odtahovku jsme neznali, atak jediný co nám v tu chvíli zbejvalo, bylo chytnout stopa do města.
Ráďa si hrdinsky stoupnul ke krajnici a po necelejch dvou minutách se začal rozčilovat, co dělá asi špatně, že nikdo nestaví. ???? V tu chvíli ho napadlo, že vlastně nějaký číslo na servis musí bejt napsaný v prospektech, který jsme nabrali v informacích. A prej ať se tam podívam. Začnu teda v přihrádce spolujezdce štrachat tu brožůrku a když se pak ohlídnu, Ráďa nasedá do auta a mizí.. ???? (byli jsme samozřejmě domluvený, že já zůstanu jako hlídač u auta ????)

Za půl hoďky mi pípla smska s textem:

“Přijede odtahovka a odveze tě do servisu cca do dvou hodin, OK? ♥️”

      Nuže dobrá. Udělala jsem si v kuchyňce kafe, zapla noťas a čekala.
Ve tři jsme dorazili do servisu. Během chvilky nám servisáci řekli, že je v prdeli baterka a že nová bude zítra.

     Z auta jsme si vzali ty nejcennější věci, protože koneckonců nešlo zamknout a šli jsme narychlo shánět nějakej hotel. V tu chvíli jsme se už podruhý za ten den přesvědčili, že mít internet v mobilu na cestách je sakra dobrá a užitečná věc ????

     Druhej den se hned ráno vracíme do servisu. Hážem věci do auta a jdem zjistit, jak to s ním vypadá.. ????

     Naše nadšení a přesvědčení o tom, že za chvilku už budem odjíždět s novou baterkou rychle opadá jen při pohledu na mechanika. Při slovech “hey guys, bad news” už je nám jasný, že bude háček ještě někde jinde….

     Problém nebyl jenom ve špatnej baterce, hlavní průser byl rozbitej alternátor kterej baterku za jízdy nabíjí.. Ten háček byl v tom, že objednat novej alternátor sice zabere pár minut, ale dodací lhůta z Dánska je asi 12 dní.. prostě až přijede další loď ????

     Mechanika jsme ujistili, že tolik času opravdu nemáme, že musíme za šest dní chytit trajekt na Island.

     Další myšlenka byla odvézt auto k místnímu specialistovi, kterej by nám zkusil opravit současnej rozbitej alternátor.. Byli jsme zklamaní a trochu naštvaní, protože už jsme tou dobou chtěli být někde úplně jinde. Prostě nezbývala jiná možnost než na to kejvnout.

     Vycházíme ze servisu a vidíme, jak auto mizí za zatáčkou.. Komplet se všema, VŠEMA věcma. Tím myslíme foťák, kameru, notebook a všechny osobní věci.. Zůstali nám jen telefony a jedna peněženka ????
Řekli jsme si že se snad vrátí se vším a bude to ok. Mezitím jsme trávili čas v nedalekým supermarketu na wifi, protože městečko už jsme měli prochozený křížemkrážem z předchozího dne. Taky jsme jedli párky v rohlíku????????. Faerský párky chutnaj tak nějak víc masovjejš než ty naše ???? * tip od nás ????

     Pan servisák se vrátil někdy odpoledne, a s úsměvem na tváři.
V tu chvíli jsme se začali smát i my, nejenom že vrátil auto se všema věcma, ale taky přivezl nový alternátor a to jsme ani nemuseli čekat 12 dni ????????.. V servisu se pustili do práce někdy okolo 16h a minutu před zavíračkou jsme KONEČNĚ odjížděli pryč ????????

PS: když tu něco necháte v odemčeném autě, tak se vůbec nemusíte bát, že by se něco ztratilo. Lidi jsou tu prostě hodný. Sami nechávají nastartovaný odemčený auta před obchoďákama ????‍♀️???????? 

PS 2: Na Faerských ostrovech jsme zatím potkali jedny policisty a dokonce tu nemají ani vězení ????

Naší cestu (nejen) v dodávce můžete sledovat na instagramu:

View this post on Instagram

• ???? ???????????????????? ???????? ???????????????????????? • A few days ago it was 5 years since we first packed our backpacks and left to Wales as an aupair couple for the first time alone abroad. And then it started. Year in London, unforgettable 15 months in New Zealnd where we felt in love with vanlife ???? dream holidays in Fiji Islands ???? roadtrip in Aussie, family reunion in Asia, another work experience in Scotland and now in Iceland ❄️ and much much more ✨ And we are not finished yet! ✨ There are so many places in the world to explore and experience to get. Norway & Canada next. For now ???? … Na začátku července před pěti lety jsme sedli v Plzni na autobus a vyjeli za naší první pracovní zkušeností do Světa. Od té doby jsme vystřídali desítky různých prací v několika zemích, poznali spousta skvělejch lidí a jejich příběhů. Vyzkoušeli si sbalit celej náš život do jednoho batohu. Vysnili si a splnili spoustu věcí ✨ Spolu ???? @kalvasradek … fotila ???? @betanedved ???? … #vanlifemagazine#vanlife#vanlife_czsk#wanderlust#vanlifers#belovedstories#igerscz#czechroamers#cesinacestach#iceland#homeiswhereyouparkit#getoutside#wander#campervanculture#diyvan#vanlifeideas#czechblogger#couplegoals#thisisvanlifeing#vangoals#vanlifediaries#loudavymkrokem#dnescestujem#folkmagazine#ikoktejlch#roadwideopen#vyvolejvylet#vanlifestyle#vanlifecamper#nejfoto2019

A post shared by Dája. (@dajahof) on

Mohlo by se Vám líbit:


Related Posts

  • ISLAND A FAERSKÉ OSTROVY trajektem s vlastním autem - www.vanlifeczsk.cz September 8, 2019 at 7:20 pm

    […] Story o našem nešťastném příjezdu na Faerské ostrovy.Faerské ostrovy: Nejfotogeničtější místa ostrova Vágar […]