Marlborough Sounds: Queen Charlotte Track a práce ve Furneaux Lodge


Picton / Marlborough Sounds, Jižní Ostrov NZ

Po příjezdu na jižní ostrov si dáváme malou pauzu od cestování a pomalinku začínáme pokukovat po nové práci. Stejně tak jako před tím jahody, tak i druhou práci nacházíme na webovkách backpackerboard.co.nz

Po dvou letech v Anglii, kdy jsme pomáhali s úklidem a chodem domácnosti, jsme se zařekli, že tady žádnou práci jako Housekeepers hledat nebudeme.. Pak ale narážíme na inzerát, díky kterému se dostáváme na úplně pohádkový místo. A měníme názor. Být Hosekeeper na Novém Zélandu je vlastně docela flákačka

Furneaux Lodge leží v zálivu Marlborough a je přístupná jedině lodí, nebo pěšky z treku Queen Charlotte. A to je přesně to, co nás zaujalo. Ideální místo, kde budem moct našetřit nějaký ty dolary. Daleko od města, od civilizace a od všech lákadel, za který se tak snadno utrácí.

Auto necháváme zaparkované na druhé straně zálivu, kde cesta končí. Dál už musíme po vodě. Odcházíme s krosnami na zádech k molu, kde nás má vyzvednout loď.

Příjíždíme k rezortu, kde nás vítá zaměstnavatel. Provádí nás po okolí a my se nestačíme divit. Všude palmy, upravené trávníčky,  útulné chatky pro hosty, klid, slyšet je jen šplouchání moře a řev cikád, ideální místo na odpočinek.

Dostáváme svůj pokojíček s výhledem na moře. Stáváme se součástí 15ti členného týmu, který se stará o chod rezortu. Kuchaři, barmani, recepční, housekeepeři a údržbáři. Směska lidí z celého světa. Z Evropy, Ameriky i Asie. Z Kanady, Mexika, Chile, Holandska, Itálie, Anglie, Německa..

Pracujeme pět až šest dní v týdnu 8 hodin denně. Ráno vždy začínáme úklidem baru a restaurace. Pak si vyzvedáváme z recepce papír s očekávanými příjezdy a odjezdy hostů. V rezortu je 9 chatiček  se dvěma pokoji, koupenou a kuchyní. 13 studií jen s pokojem a koupelnou a 5 jednoduše zařízených pokojů pro turisty. Naším úkolem je tedy vše uklidit a připravit před příjezdem nových hostů. Když je malá návštěvnost a máme brzy hotovo, pomáháme s údržbou zahrady, nebo třebas mytí nádobí..

Výplatu dostáváme jednou za dva týdny na účet. Vždy nám strhnou poplatek za ubytování a jídlo. To, že nemusíme vymýšlet co vařit, nás těší J vždy přijdem k hotovému a ani nádobí po sobě nemusíme mýt J

Ve volných chvílích trávíme čas u vody, na kajacích nebo paddleboardech, hraním kulečníku, popíjením piva… kdo má volno víc dní po sobě, vyráží vodním taxíkem do nejbližšího města Picton.

Furneaux Lodge opouštíme po dvou měsících, ale bejvali bychom vydrželi o dost déle.. víc nás to ovšem táhne zpět na cesty..

Poznali jsme spoustu skvělejch lidí z různejch koutů světa a odvezli si odtamtud hromadu zážitků.
Jeden z nich byli i delfíni! VIDEO TADYYY!!