Kenting National Park + Kenting night market

Kenting National Park + Kenting night market


Národní park Kenting najdeme na úplném jihu Taiwanu. Láká turisty na šnorchlování, potápění a surfování, na azurovou vodu a zlatavé pláže. Nesmíte ovšem přijet po hlavní turistické sezóně a ještě k tomu v období dešťů a tajfunů.

Stojíme před Kaohsiungským letištěm, kde jsme před chvilkou měnily dolary a bookovali podezřele levný hostel. Je kolem sedmé hodiny večer a už jen marně hledáme minibus, který by nás spolu s ostatními turisty za nějakou přijatelnou cenu odvezl do města Kenting. Přes den se to všude jen hemží lidmi, kteří vás skoro zatahují do aut, nebo minibusů a odvážejí k turistickým atrakcím. Nám však nezbývá nic jiného, než opět  sednou do taxíka, a nechat  se odvézt nějakých dvěstě kilometrů na jih. Taxametr nakonec ukazuje něco okolo dvou tisíc taiwanských dolarů, tedy asi trojnásobek, co bychom dali za autobus, ale my jsme nakonec rádi, že nemusíme spát na letišti. Po dvou hodinách cesty konečně v jedné zapadlé uličce zastavujeme před naším hostelem. Máme za sebou nejdelší jízdu taxíkem v našem životě.

Mělo nám dojít hned, jak jsme ubytování zamlouvali, že bude něco špatně. Majitel nám lámanou angličinou s pomocí google překladače vysvětluje, že mají někde na stránkách zřejmě chybu, všechny pokoje mají plné a ubytovat nás tedy nemůže. Po pár telefonátech už nás ale táhne deštěm těmi klikatými uličkami až na hlavní třídu, kde dostáváme se slevou pokoj v jiném hotelu.. Tam už jen únavou padáme do peřin.

DSC_0281

Ráno nás probouzí silný déšť bubnující na parapet. Zdá se, že náš plán na objevování krás Kentingu, padá. Po chvíli však oblékáme pláštěnky a vyrážíme. U brány národního parku platíme vstupné, dostáváme mapku a vyrážíme do djungle. Míjíme maják a ukazatelé nás směrují dál k několika vyhlídkám na moře. Připadáme si tak trochu jako v pavilonu plazů. Horko, vlhko, dusno a cedule s varováním před jedovatými hady a hmyzem. Hada jsme naštěstí zahlédli jen jednoho a to v přijatelné velikosti i vzdálenosti. Mezitím přestalo pršet a cestou zpět do města se ještě na chvilku zastavujeme u turistické zajímavosti Sailing Rock. Údajně skvělé místo k potápění.

DSC_0054

DSC_0056

DSC_0145

DSC_0079

DSC_0069 DSC_0097

Minulou noc jsme zamluvili další hotel, kde se už bez problémů ubytováváme. Venku se začíná stmívat, což znamená začátek nočních pouličních trhů s jídlem. Oknem se nám do pokoje linou všelijaké vůně a my neodoláváme a vyrážíme ulovit nějakou tu místní specialitku.

DSC_0265

Stánkaři nabízejí čerstvé ovoce, nejrůznější mořské plody, všeljaké masové kousky včetně kachních hlav, koktejly a místní piva a vína. Vyhlášenému smradlavému tofu se velkým obloukem vyhýbáme. Ochutnáváme plněné knedlíčky, flambované maso, mušle, různé placičky a cosi na špejli.. kolikrát jsme vlastně vůbec neměli ponětí, co to vlastně jíme. Anglicky mluvil málokdo a většina popisků byla jen čínsky. V přepočtu stojí vše opravdu pár korun a tak se dá ochutnat spousta různých věcí…

DSC_0285 DSC_0266 DSC_0257 DSC_0253 DSC_0245 DSC_0272 DSC_0276 DSC_0279 DSC_0283 DSC_0282

Celý další den se složitě autobusy a vlaky přemisťujeme do města Hualien, kde je to jen pár kilometrů do národního parku Taroko, který je největší chloubou celého Taiwanu. Mramorové soutěsky, azurová řeka, vodopády a dechberoucí scenérie. Předpověď počasí konečně vypadá trochu lépe…


Ahoj - Já jsem Dája a se skleničkou vína v ruce píšu o našich cestách na tomto blogu www.dr-travelblog.com. S Ráďou, mým životním parťákem, se touláme po světě už skoro sedum let. Žili jsme na Novém Zélandu, Anglii i Skotsku, na Islandu a právě teď v Kanadě.

41 Replies to “Kenting National Park + Kenting night market”

Pingbacks And Trackbacks

Comments are closed.