Mount Temple 3544m (Banff National Park)

Na přelomu roku 2019/2020 jsme vyrazili díky Working Holiday vízům do naší vysněné Kanady. Čekal nás rok plný dobrodružství. Přiletěli jsme do Calgary, zařídili to nejnutnější a přesunuli se do Canmore. Městečka ležícího těsně před branami národního parku Banff. Na prahu světově známých kanadských Rockies. Přistěhovat se právě sem a považovat právě tohle velmi turistické městečko za domov po celou dobu našeho pobytu, se ukázalo jako to nejlepší rozhodnutí. Pro cizince je zde mnoho pracovních příležitostí a to zejména v restauracích, barech, v hotelích a kavárnách.

Víza jsme využili úplně na maximum. Nebýt covidu, zůstali bychom minimálně o rok déle. Ale i tak jsme si Kanadu skvěle užili! Využili jsme každou volnou chvíli, každý víkend, abychom vyrazili do přírody, na kopec, k jezeru.. Na cestování jsme pořídili Jeep se střešním stanem. Náš původní plán byl přes léto cestovat – minimálně 2-3 měsíce, udělat Roadtrip po západním pobřeží USA, dojet po pobřeží až na Aljašku a více prozkoumat kanadské Rockies. Do Ameriky jsme se opět kvůli covidu a zavřeným hranicím nedostali. Navštívili jsme ale spoustu nádherných míst v národních parcích Banff, Jasper, Yoho a Kootenay. Během tří týdenního letního Roadtripu jsme se dostali do Mount Robson National Park, dojeli do Whistleru, Vancouveru a přes vinice v Kelowně zpátky do Canmore.

V horách jsme nachodili stovky kilometrů, potkali desítky medvědů, užívali si volné kempování, večerní opékání buřtů, popíjení piva s kamarády, nechali se v létě skoro sníst komáry za živa, nafotili nespočet fotek a dokonce jsme se za jednoho mlhavého, deštivého ráno zasnoubili na jednom z nejkrásnějších míst na světě 🙂

Fotogalerie: