- Faerské ostrovy -

Dechberoucí výhledy na drsnou, severskou krajinu, po kterých touží každý fotograf a každá cestovatelská duše.
My jsme se na Faerské ostrovy dostali během naší plavby trajektem na Island. Strávili jsme tu 10 dní uprostřed listopadu. Po hlavní turistické sezóně, takže jsme měli většinu míst sami pro sebe.

Sepsali jsme pro Vás kompletního průvodce na cestu, zkušenosti s plavbou trajektem s vlastní dodávkou z Dánska, itinerář naší cesty a další články, které Vám pomohou naplánovat dovolenou přesně podle vašich představ 🙂

Nejoblíbenější články:

- Další články z Faerských ostrovů -

Na Faerské ostrovy s vlastním autem trajektem z Dánska

Přemýšlíte o dovolené na Faerských ostrovech? Chtěli byste vyrazit se svým vlastním autem, dodávkou, karavanem nebo motorkou? Všechny informace, které potřebujete ohledně cesty vědět, najdete v tomto článku.

FAERSKÉ OSTROVY: Kompletní průvodce + praktické rady a tipy na cestu

Dechberoucí výhledy, drsná severská krajina, domy s travnatou střechou, nevyzpytatelné počasí, papuchálci i místní čerstvé ryby. Tohle všechno láká turisty a nadšené fotografy k návštěvě Faerských ostrovů. Sepsali jsme pro Vás všechno, včetně našich rad a zkušeností, co byste měli před cestou na sever vědět.

Faerské ostrovy: nejfotogeničtější místa ostrova Vágar

 Konečně! Po celém tom nepovedeném příjezdu a dvou prvních dnech bez auta (článek o tom TADY) můžeme vyrazit objevovat všechny ty krásy, které Faerské ostrovy nabízí. Míříme na Vágar, nejzápadnější ostrov, kam se dá dojet autem. S ostrovem Stroymoy, kde se nachazí hlavní město a přístav trajektu, je propojen placeným pětikilometrovým podmořským tunelem. Platí se na benzině před tunelem při zpáteční cestě. (100 DKK=350CZK) Na celý ostrov by jistojistě stačil pouhý jeden den, možná dokonce jen odpoledne.. my si na něj ale vyhradili dny tři, proto máme možnost projet ho křížem krážem. A to hned několikrát. Nachází se tu dvě největší a nejnavštěvovanější turistické atrakce celých ostrovů. Gásadalur Ikonická vesnička s vodopádem obklopená horami. Nemůžete ji minout, protože se nachází na samotném konci hlavní silnice hned za tunelem. Najdete tady dohromady dvacet domečků, jednu kavárnu otevřenou denně v hlavní turistické sezóně, parkoviště s veřejnými záchody, koně, krávy a smečku psů.…

Čtěte více