Read’s Tower 2657m.n.m | Kananaskis Country, Alberta


Pouhou půl hodinu jízdy od Canmore, u Spray Lakes Reservoir, začíná Reads Tower Trail, který Vás během pouhých tří kilometrů zavede do výšky 2657m na samotný vrchol Read’s Tower, který nabízí dechberoucí výhledy.

Datum našeho výstupu: 18.5.2020
Vzdálenost: 7km
Převýšení: 930 m (od parkoviště na vrchol)
Vrchol: 2657m.n.m
Čas: 3-5h
Doporučené vybavení: Trekové hole + vysoká treková obuv

První kilometr vede lesní cestou k rozcestí, kde se pěšina dále rozděluje rovně na Read’s Tower a doleva na Sparrowhawk Mountain. Druhý kilometr vede strmou kamenitou strání, kde snadno ztratíte pěšinku před sebou, ale jakmile se dostanete nad hranici lesa, otevřou se Vám první nádherné výhledy na jezero a klikatící-se silničku pod Vámi.

Pokud vyrazíte stejně tak, jako my na jaře, od tohoto úseku můžete počítat se sněhem až na vrchol. Místy jsme se propadali po pas do sněhu. Přesto, že jsme se snažili našlapovat opatrně na zmrzlé stopy lidí před námi, sněhová cesta připomínala minové pole. Dva kroky v pohodě, dalším už jsme zas zahučeli do sněhu po kolena. Trekové hole tedy velice doporučujeme a to i v letních měsících.

Poslední úsek cesty před vrcholem, vede totiž kamenným polem, kdy při jednom kroku nahoru sklouznete další dva zpátky. Cesta dolů je podstatně snažší, nohy se po kotníky boří do malých kamínků a připadáte si, jako když šlapete zelí :)))

Pokud nebudete mít dost, trail si ještě můžete prodloužit o další vrchol Sparrowhawk 3121m.

Panorama výhled na Spray Lake
Cesta dolů a po pas ve sněhu :))

Naše oblíbená & osvědčená výbava do hor: