Auckland + Piha beach – naše první novozélandské dny

Auckland + Piha beach – naše první novozélandské dny


Pořád tomu nemůžeme uvěřit. Jsme v letadle, na obrazovce před námi se odečítá čas do cílové destinace Auckland, pod námi oceán, ale pořád nám to nějak nedochází. MY OPRAVDU LETÍME NA NOVÝ ZÉLAND! 

Loňskýho Silvestra jsme trávili v Londýně, hlídáním baráku rodince, pro kterou jsme pracovali. Byli tou dobou v Miami. Popíjeli jsme šampíčko, koukali na jeden díl Dextra za druhym a přemejšleli o tom, jaký by to bylo trávit toho Silvestra napřesrok někde na druhym konci světa. Tou dobou nás vážně vůbec nenapadlo, že tomu tak bude. A to doslova!

Náš let z Taipei do Aucklandu trval, s jedním bleskovým mezipřistáním v Austrálii, 12 hodin. Protože všude všichni jen straší, měli jsme trochu obavy z letištní kontroly. Ještě doma jsme tedy řádně vypucovali pohorky, protože zablácené by nám určitě neprošli. Jídlo jsme žádné nevezli, atak jsme jen doufali, že ten policejní pes nic z našich zavazadel nevyčmuchá.. Kontrola proběhla víc než hladce. Teď už tomu začínáme věřit. Jsme na Zélandu!

První dny jsme zůstali v Aucklandu, abychom si zařídili nezbytné věci k přežití. Bydleli jsme u úžasných lidí, kteří nám naprosto se vším ochotně pomohli.

Jako například
K otevření novozélanského bankovního účtu, je potřeba potvrzení adresy, na které nějakou delší dobu pobýváte. Dostali jsme od téhle rodinky potvrzení, že bydlíme u nich, skočili jsme do banky, a za chvilku už jsme odcházeli každý se svou místní kreditní kartou.

Další věc, co jsme potřebovali získat, bylo IRD Number, daňové číslo, bez kterého bychom nikde nedostali výplatu. Na poště jsme vyplnili a odeslali formulář a za 14 dní jsme měli svá čísla.

DSC_0666

Největším oříškem byla koupě auta. Jako většina lidí, co přijíždí na roční pobyt za prací a cestováním, jsme zvolili žití v autě . Potřebovali jsme sehnat takové vozítko, které by už buď bylo přestavěné na campervan, nebo alespoň dost velké, abychom si ho z něj mohli udělat sami. Ve větších městech jsou většinou o víkendech trhy s auty, kde potkáte jak spoustu překupníků, tak i spoustu lidí, kteří mají to své putování za sebou a snaží se své pojízdné miláčky předat do dobrých rukou dalších cestovatelů. My jsme jeden takový trh navštívili, ale nic jsme nevykoukali. Obešli jsme pak pár autobazarů a po třech dnech po našem příjezdu už jsme měli náš domeček na čtyřech kolech . O něm ale zas někdy jindy.

A teď už pryč od všeho běhání a zařizování. Měli jsme čas i na nějaké to výletování. Co jsme si ve městě nemohli nechat ujít, byla návštěva Sky Tower – vyhlídkové věže vysoké 328 metrů. Ve výšce 191 metrů je umístěna kavárna, která se každou hodinu otočí o 360°

DSC_0524
DSC_0566

DSC_0563

DSC_0569

Další krásná vyhlídka na město je ze sopky Mount Eden.

DSC_0602

DSC_0594

Ještě než jsme koupili auto, nás naši domácí vzali na Piha beach, oblíbenou pláž kousek od Aucklandu ( my jim za to pak koupili basičku plzeňský dvandy, protože na nás byli fakt děsně hodní!  )

DSC_0627

DSC_0661

DSC_0637

DSC_0629

Kitekite Falls, Piha, New Zealand
Kitekite Falls, Piha, New Zealand

 

Příští článek bude od bublajících smradlavých jezírek nejrůznějších křiklavých barev Tak se těšte!

 

 

 

 


43 Replies to “Auckland + Piha beach – naše první novozélandské dny”

Pingbacks And Trackbacks

  • Comments are closed.